Alper GÜNEY – FranklinCovey Türkiye Liderlik Modüler Serisi Uygulama Lideri


IMG_0812

Alper Güney, eğitimini merkezi İngiltere, Londra’da bulunan Schiller International University’nin Uluslararası İşletme ve Pazarlama Bölümünden ‘’Schiller Bursu’’ ile çift anadal eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

1995 – 2010 yılları arasında Endüstriyel Ürünler, GSM, FMCG ve Hizmet sektörlerinde satış ve yönetim kademelerinde tecrübe edindi. 2009 yılında Satış Koçluğu ile Eğitmenlik kariyerine adım atarak, özellikle “İlkeli Liderlik ile Takım Yönetimi” konularında uzmanlaştı. 2012 yılında Management Center Türkiye ile eğitmenlik ve yönetim danışmanlığı kariyerine başlayan Alper; Türkiye’nin önde gelen firmalarına liderlik, motivasyon, takım etkililiği, baskı altında iletişim – geribildirim, koçluk ve stratejik düşünce gibi 20 den fazla yetkinlik gelişim programının tasarımı ve uygulaması yaptı.

Kişisel gelişiminde de “Bireylerin ve Ekiplerin Potansiyellerini Açığa Çıkarmak” kadar kendi hayatını da “Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı” ilkeleri ile yaşarken “Sürekli Gelişim, Yenilenme ve Denge” ile kişisel gelişimini yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı Psikoloji programları ile desteklemektedir. International Coaching Federation onaylı Koçluk sertifikasyonu ve Mindfulness ( Bilinçli-Farkındalık Temelli Stres Azaltma ) programları ile “kendini yeniden keşfetme”  yolculuğuna devam etmektedir.

Merkezi Birleşik Krallıkta bulunan insights® Discovery Akreditasyonunu 2013 yılında tamamlayan Alper; kişilerin kendilerini tanımaları organizasyonları da başarıya taşıyacağı inancı ile “insights® Discovery, insights® Takım Çemberi, insights® Dönüşümcü Liderlik, insights® Takım ve Satış etkililiği programlarını uygulamakta olan yetkili praktisyonerdir.

Fasilitatör ve Koç olarak Perakende Ürünleri, İlaç, Bankacılık, Servis Hizmetleri, Enerji, Telekom ve Otomotiv sektörlerinde hem bireysel hem de grup bazlı projelerde görev alarak bugüne kadar 20.000’den fazla çalışanın gelişim yolculuklarında “kendi kendilerine” ilham olmalarını sağlamıştır.

Başlıca konuları arasında; Müşteriyi Başarıya Taşımak (MBT) satış programı uygulama liderliği, Liderlik Modüler Serisi (LMS), Güven, Duygusal Zeka Yolculuğu, Etki ile İkna, Performans Diyaloğu, Stratejik Bakış Açısı ve Müzakere Yöntemi, yer almaktadır. “İnsanın baskı altındaki davranışları, az bilinçli tercihlerinin sonucudur” ilkesi ile ekiplerin doğada  “yaşayarak öğrenmesi”  için konaklamalı ve günübirlik OUTDOOR eğitimleri de vermektedir.

Deneyim (bazı temel pozisyonlar)

  • FranklinCovey Türkiye, Fasilitatör – Uygulama Lideri – Koç
  • Management Center Türkiye, Eğitmen – Danışman – Koç
  • Fina Enerji Holding, Satış Direktörü
  • Pronet Güvenlik, İş Geliştirme Müdürü
  • 3M, Satış Müdürü
  • Turkcell, Kanal Takım Lideri
  • Tesa Beiersdorf, Büyük Müşteriler Yöneticisi
  • Nielsen, Uzman Satış Yetkilisi

Hizmet Verdiği Sektörler ve Firmalar

Daha önce eğitim verdiği firmalar arasında; Finansbank, Akbank, Garanti Emeklilik, Garanti Teknoloji, TEB, Abdi İbrahim, TUV TURK, Japan Tobacco International, GlaxoSmithKline, Abdi İbrahim, Becton & Dickinson, Sandoz, Bayer, Ak Lease, Servier İlaç, Eczacıbaşı, Sodexo, Brisa, Vodafone, Sensormatic, Teknosa, ArcelorMittal, Vestel, Şişecam, Türkiye Petrolleri, Shell, UEDAŞ, Ergo Sigorta, Ereğli Demir Çelik, Barry Callebaut, Lesaffre, Bosch, Posco Assan, İş GYO, Elca Kozmetik, Türk Traktör, UEDAŞ, Hafele, Doğuş Otomotiv, Enerya, İnci Holding, AVON, Perfetti Van Melle ve Philip Morris International (Akredite iç eğitmen)  gibi sektörün önde gelen firmaları  bulunmaktadır.

Alper Güney’in uzmanlık alanları arasında; Kişisel Kalıcı Liderlik, Etkin Takım Yönetimi, Saha Satış Yönetimi, İş Geliştirme Stratejileri ve Orta ve Üst Kademe Yönetim Danışmanlığı ve Koçluğu, yer almaktadır.

Alper Güney’in ilgi alanları arasında kayak, uçurtma sörfü, mutfak sanatları, felsefe ve yazarlık yer almaktadır. Boş zamanlarında “Hayatının Yönetmeni Ol” isimli kitabı üzerinde çalışmaktadır. “En derin yolculuk, kendi içimize yaptığımız yolculuktur” ilkesi ile 2007 yılından beri meditasyon ve enerji ile şifa programlarına ilgi duymakta ve REIKI Master olarak inisiasyon (uyumlama) çalışmaları yapmaktadır.