Ersin GÜRSEL – FranklinCovey Türkiye Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı Uygulama Lideri


ErsinRevize

 

17 yıllık profesyonel iş hayatında satış ve pazarlama alanlarında uzmanlaştı. Koç Holding ‐ Tofaş Otomotiv’de başladığı kariyerini, Uluslararası Tat‐Neft Group ve sonrasında F.o.c.u.s. A.Ş.’de satış ve pazarlama alanlarında yürüttüğü direktörlük görevleri ile sürdürdü. Ardından Klorak Fabrikası’nda “Genel Müdür olarak, şirketin tüm modernizasyon, kurumsallaşma ve dönüşüm projesi sürecini yönetti.

Kariyer hayatının son 7 yıllık bölümünde “Eğitmen” olarak yaklaşık 80’in üzerinde kurumsal şirkete eğitim,

workshop ve seminer vererek 20.000’in üzerinde katılımcının gelişimine destek verdi. Böylece, alanında lider, önemli kurumların çalışanlarının; potansiyellerini performansa dönüştürmelerini, kendileri ve ekiplerini geliştirmelerini sağladı. Ayrıca “Yönetim Danışmanı” olarak kurumların organizasyonel gelişimleri için katkıda bulundu.

Liderlik, Satış, Kişisel Gelişim, İletişim ve İlişki Yönetimi, Koçluk, Müzakere, İnovasyon, Çatışma Yönetimi, Zaman Yönetimi, Sunum Teknikleri, Eğiticinin Eğitimi, Takımdaşlık, Geribildirim, Karar Verme, Motivasyon, Problem Çözme, Stres Yönetimi gibi eğitim başlıkları ve “Yönetim Danışmanlığı” uzmanlık alanları arasındadır.

Deneyim (Bazı temel pozisyonlar)

  • FranklinCovey Türkiye, Fasilitatör
  • FranklinCovey Türkiye, Satış & Pazarlama Direktörü
  • Dale Carnegie Türkiye, Kurumsal Gelişim Direktörü & Fasilitatör
  • Brian Tracy Türkiye, Eğitmen
  • Klorak Fabrikası A.Ş., Genel Müdür

 Hizmet Verdiği Sektörler ve Firmalar

Daha önce eğitim verdiği firmalar arasında Abank, Abbott İlaç, Anadolu Sigorta, Arçelik, Avea, Avivasa, BP, Clariant, Coca Cola, Danone, Denizbank, Doğuş Oto, Düzey Pazarlama, Eczacıbaşı Holding, Egis İlaç, Ergoisviçre Sigorta, Ericsson, Finansbank, Garanti Bankası, GlaxoSmithKline, Global Bilgi, Halkbank, Hyundai, İnci Holding (İncitaş), İnci Holding (İncitaş), İpek Kağıt, (Eczacıbaşı), İş Bankası, Karsan, Koç Holding Koçtaş, Kordsa Global, Kuveyttürk, LaFarge, Massey Ferguson, Metro Grup, Mey İçki, Mondelez International (Kent), Multi Development, Metro Grup, Mey New Life Sigorta, Nutricia, Omsan Metro Grup, Mey New Life Sigorta, Nutricia, Omsan, Lojistik, Organik Kimya, Öger Telekom, Pepsi, Pirelli, Pronet, Reckitt Benckiser, Rekor Gıda, Sanofi Aventis İlaç, Sasa, Shell, Siemens, Sunexpress Havayolları, Superonline, Şişecam, Tat, THY, Tofaş, Toyota, TSKB, Superonline, Şişecam, Tat, THY, Tofaş, Toyota, TSKB, Turkcell, Türk Traktör, Türkiye Denizcilik İşletmesi, Türkiye Futbol Federasyonu, Ülker, VW, Ziraat Bankası, Zurich Sigorta sayılabilir.

  • İstanbul Üniversitesi, Yüksek Lisans (Pazarlama Ana Bilim Dalı)
  • Dokuz Eylül Üniversitesi, İşletme Lisansı (İng.)
  • Özel İzmir Amerikan Koleji

Ersin GÜRSEL; Fütüristler Derneği, Satış Dünyası ve Izder üyesi olup, İngilizce bilmektedir. Ayrıca voleybol, scuba, dalış, sualtı rugby ve hokeyi, windsurf sporları yapmakta ve fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.