Oral BARKAY – FranklinCovey Türkiye Fasilitatör


Oray

Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği fakültesinden mezun oldu. 1995 yılında yüksek lisansını da üretim konusunda tamamladı.

1990 yılında başladığı profesyonel hayatının ilk beş yılı önce Pan American, sonra Delta havayollarında geçti. Daha sonrasında tamamen satış odaklı bir kariyeri benimseyerek bireysel bankacılık ve telekomünikasyon alanlarında sunulan ürünlerin satışı için bir çok kademede görev aldı. Türkiye’nin ilk uluslararası güvenlik sertifikasına sahip kredi kartı üretim tesisinin kurulmasına katkıda bulunarak satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüttü.

Eczacıbaşı Executive assessment programını tamamlayarak yeni lider adaylarının gelişimlerinde değerlendirici olarak rol aldı.

Satışın tüm alanlarında tecrübe kazandıktan sonra 2009 yılından itibaren şirketlere danışmanlık vermeye başladı. Ekip oluşturma, stratejik satış planlaması, liderlik ve koçluk konularında uzmanlaştı.

Tasarladığı eğitimlerin tamamını disiplinler arası benzerlikler üzerine kurgulayarak yaşanmış tecrübelerle aktarmak üzere çalıştı.

Deneyim (bazı temel pozisyonlar):

Franklin Covey Fasilitatör/ İTÜ yarı zamanlı eğitmen

Eczacıbaşı –Kart, Satış ve Pazarlama Müdürü

ITD AŞ, Bankacılık Satış Müdürü

Kart Sis, Satış Müdürü Bankacılık ve Telekom

Hizmet verdiği Sektörler ve Firmalar:

Danışmanlık verdiği firmalar arasında Saftaş, ABCard, Altan Hidrolik, HengBao (Çin), Mapikart, Revolution Simproducts (Fransa), TKart sayılabilir.

Yudum, Altan Hidrolik ve Tkart için satış ve liderlik programlarına eğitmenlik yaptı.

Eğitim:

  • Yıldız Teknik Üniversitesi , Yüksek Lisans
  • Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği
  • Ortadoğu Lisesi