Özer KOÇ- FranklinCovey Türkiye Fasilitatör / Fasilitasyon Uygulama Lideri


Ozerkucuk

Global standartlarda, avantaj yaratan sunumların hazırlanmasında ve tasarlanmasında uzman olan Özer Koç, FranklinCovey Türkiye’nin Fasilitasyon Uygulama Lideri görevinin yanında fark yaratan sunumlar hazırlanmasında Sunumda Avantaj gelişim programı uygulayıcısı hem de uluslararası standartta eğitim içeriklerinin hazırlanması için kurumlara iç eğitmen gelişim Programının tasarımcısıdır.

Özer Koç, orta öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Dokuz Eylül İ.İ.B.F. İşletme Bölümü’nü takiben, Moreno Enstitüsü eğitmenlerinden Günter Ziegler yönetiminde 2 yıl süre ile Psikodrama eğitimi aldı. “Yabancı Uyruklu Personelin Oryantasyonu” projesi Hitachi-Japonya tarafından kabul edildi. Projenin ilk uygulamalarını bizzat gerçekleştirdi ve sürdürülebilmesi için gerekli altyapıyı oluşturdu. Türkiye’ye döndükten sonra Canon’un İç Anadolu bölgesindeki bayilerinin proje departmanlarının altyapısını hazırladı ve yöneticiliğini yürüttü. Daha sonraki yıllarda sırasıyla 3M ürünleri için Ege bölgesinde Kurumsal Satış Müdürü, özel bir eğitim ve danışmanlık firmasında eğitim koordinatörü ve ardından eğitmen / danışman olarak hizmet verdi.

Kariyeri boyunca ağırlıklı olarak davranış değişikliğine yönelik projelerde görev alan Koç, son yıllarda davranış/değer/yetenek programlarının yanı sıra hizmet kültürü, kurum kültürü, değişim yönetimi ve beceri geliştirme projelerinde süreçlerin ve eğitim programlarının tasarlanmasında rol aldı.

2010 yılında JCI Türkiye tarafından “En Başarılı Eğitmen” ödülüne layık görüldü. Aktif üyesi bulunduğu çeşitli sivil toplum örgütlerinde (AIESEC, JCI, KALID vb.) gönüllü olarak proje yöneticiliği, şube yöneticiliği ve eğitmenlik yaptı.

2011 yılında Drucker Institute tarafından hazırlanan Drucker Management Path Yönetici Gelişim Programı’nı Türkiye’ye getiren Özer Koç, 2013 yılından itibaren çalışmalarını FranklinCovey Türkiye bünyesinde sürdürmektedir.

Deneyim

  • FranklinCovey Türkiye, Fasilitatör, Danışman
  • HumanGroup, Certified Master Facilitator
  • İş Kavramları, Eğitmen
  • Focus Eğitim, Eğitim Koordinatörü

Özer KOÇ; İngilizce, Japonca bilmektedir.