Semira DEMİR – FranklinCovey Türkiye Fasilitatör 

Profesyonel kariyerine merkezi Belçika’da bulunan uluslararası bir firma olan R&S Management Consultancy’de başlayan Semira Demir, sırasıyla Profil International, Vedior, Randstad, HumanGroup ve son olarak da Badenoch & Clark’ta yönetsel ve stratejik pozisyonlarda görev aldı.

Kariyerinin ilk 4 yılında orta ve üst düzey seçme – yerleştirme alanında Danışman pozisyonunda yer aldı. 2005 yılında dünyanın en geniş değerlendirme merkezi araç portföyüne sahip olan Birleşik Krallık merkezli Assessment & Development Consultants Ltd. ile Türkiye arasındaki münhasır iş ortaklığını hayata geçirerek, ürünlerin lokal pazardaki konumlandırması, adaptasyonu, portföy geliştirme gibi görevleri yürüttü. Aynı zamanda bu alandaki eğitim ve akreditasyonunu tamamlayarak “Sertifikalı Değerlendirici” olarak çalışmalarına devam etti. Günümüze dek 8,000’e yakın kişinin değerlendirilmesi, gelişim yolculuklarının başlaması için farkındalık oluşturulmayı amaçlayan sayısız projenin içinde yer aldı.

Kariyerinin önemli bir bölümünü oluşturmakta olan yabancı sermayeli firmaların Türkiye pazarındaki kurulumlarının gerçekleştirilmesi anlamında en önemli başarı öyküsünü, Randstad’ın kurucu yönetim ekibinde yer alarak gerçekleştirdi. Sonrasında üç yıl süresince Genel Müdürlüğünü üstlendiği Badenoch & Clark’ın, kurduğu kazanan ekip ile kendi segmentinde en büyük cirolu 2.büyük orta ve üst düzey seçme – yerleştirme firması olarak konumlanmasını sağladı.

Diğer taraftan Psikolog olan Demir, insan kaynakları alanındaki tecrübe ve uzmanlığının yanı sıra 6 yıl boyunca psikanaliz temelli terapi eğitimleri aldı. Tüm bu alanlardaki bilgilerini bütünleştirerek; kişisel farkındalık, dönüşüm, değişim odaklı değerlendirme, gelişim, eğitim ve koçluk projelerini eş zamanlı olarak yürütmeye devam etmektedir.

Deneyim (bazı temel pozisyonlar)     

  • Myra Transformational Consulting, Kurucu
  • FlowQ, Kıdemli Danışman
  • Badenoch & Clark, Genel Müdür
  • HumanGroup, Direktör
  • Randstad, Operasyon Müdürü
  • Vedior, Birim / Şube Müdürü

Semira Demir yaklaşık 15 yıldır aktif bir motosiklet sürücüsüdür. Bunun yanında ilgi alanlarında off road, kampçılık ve ahşap sanatları yer almaktadır.