Uygulama (Execution)


ODAKLI BAŞARI İLEORGANİZASYON YAPISINDA MÜKEMMELLİĞE ULAŞMAK.

Çalışanların yüksek öncelikli hedefleri ve bunlara nasıl ulaşılacağını, başarının nasıl takip edileceğini, sonuçların sorumluluğunun nasıl alınacağını anlamasına yardımcı olan pratik süreçler sunar.

Herhangi bir kuruluş yapısı dahilinde stratejik bir hedefi kusursuz bir biçimde gerçekleştirmek, muazzam bir disiplin gerektirir. Ancak bunu tekrar tekrar gerçekleştirebilmek daha da büyük bir disiplin gerektirir.

Uygulama kültürü oluşturmak, dört temel yapı taşını kuruluş yapınız içine monte etmek anlamına gelir. Her düzeyde bireyler, liderler ve ekipler, ortak bir yaklaşımı kurum yapısına oturtmalıdır.

1. Olmazsa Olmaz Hedeflere Odaklanın.
Sıradışı başarının ilk adımı, odak noktasını daraltmaktır, yapılması gereken şeyi net bir biçimde tayin etmektir. Aksi takdirde elde ettiğin hiçbir şeyin pek bir anlamı kalmaz.

2. Süreç Ölçütlerine Göre Yönetin.
Yüzde yirmi faaliyet, yüzde seksen sonuç üretir. Hedef başarım oranını en yüksek düzeyde öngören göstergeler, bireysel aksiyonlar halinde tanımlanmış ve kodlanmış, ardından da tutkuyla takibi yapılmış 80/20 aktivitelerdir.

3. Meraklı Oyuncuların Skor Tabelaları.
İnsanlar, puan tuttuklarında farklı oynarlar ve eğer doğru seçilmişse, oyuncuları puan tahtası motive eder.

4. Ahenkli bir Sorumluluk oluşturun.
Sık aralıklarda, pozitif ve bireysel yönlendirmeli bir güvenilirlik kültürüyle, iyi performanslı kişiler de maksimum performansına çıkacaktır. Ekiplerden her biri haftalık aralıklarda, başarıyı öne çıkaran, başarısızlıkları analiz eden, gerektiği yerde rotayı düzelten bir süreç başlatır, mümkün olan en üstün performans yönetim sistemi elde edilir.

Geleneksel eğitim çerçevesiyle belirgin bir farkı olan bu program, Sigma benzeri bir yaklaşımı alarak yöneticileri sertifikalandırmakta, fiili iş üretimi ve gerçek sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.Diğer HizmetlerimizExecution (Uygulama), 4 ayrı disiplin üzerine inşa edilen ve şirketin olmazsa olmaz hedeflerine ulaşma yöntemini bir bütün olarak ele alan etkili bir başarı kültürü oluşturma programıdır.


Uygulama Çözümleri4Dx: Uygulamanın 4 Disiplini

Yöneticinin hedeflere ulaşmaktaki kritik rolünü destekler ve pekiştirir.