Çağdaş Damar / Eldor

“25/03/2019 dan bu yana 7×7 kontratı uyguluyorum. Bu aynı zamanda oldukça yoğun bir dönemime denk geldi. Hem işle ilgili üst üste binen projeler, hem de yeni başladığım ‘Bilgisayar Mühendisliği’ yüksek lisans programı, mevcut iş rutinimin üstüne binen yeni gelişmeler. Ancak ilk gün bir karar verdim. Bunun zaman alan değil, zamanımı daha iyi yönetmemi sağlayan bir workshop olacağını kendime hatırlattım.

Gerçekten de böyle bir kriz döneminde bu uygulamayı yapmam, bana beklediğim faydaları sağladı/sağlıyor. Bu uygulamanın kısa tanımını şöyle yapmak isterim: “Kendimi tanıma yolculuğumda attığım etkili bir adım”. Haftalık plan, ben ve ekibimin motivasyonunu daha çok artırıyor. Her güne ait farklı görevler, gerekli gelişim sürecimle ilgili güzel deneyimler yaşamamı sağlıyor. Ev hayatımda eşimle nispeten biraz daha fazla birbirimizi anlamaya başladık. Kızımla da henüz yeterince çok gelmese de (her zaman az gelecek sanırım) kaliteli zaman geçirmeye başladık.

Daha etkili olabilmek için yaptığım en belirgin uygulama büyük taşlar uygulaması. Her hafta Pazartesi günü, büyük taşları belirli günlere koyduğum bir master plan yapıyorum. Diğer küçük işleri ve delege ettiğim konuları soru-cevaplarla takip etmeyi düşünüyorum. Şimdiye kadar en büyük getirisi, bitmeyen maillere nerdeyse hiç bakmadığım halde, tüm önemli işlerime aksatmadan zamanında gerekli adımları atabiliyor olmam. Evet bazen istediğim sonuçları tam olarak alamıyorum, ancak ilerlemenin olduğunu görmekte keyif verici. 20nci gün egzersizi (işini yeniden düşün), çok güzel bir deneyim oldu benim için. Buradaki paradigma değişimimi hayata geçirmenin faydalı olacağını düşünüyorum.”