Selda BAĞLAN – FranklinCovey Türkiye & Azerbaycan Genel Müdürü – Execution Uygulama Lideri – Koç 


rsz_selda_pysonrevizeKariyerine Satış ile başlayan Selda Bağlan, İnsan Kaynakları alanında ilk deneyimini Zorlu Holding’te 5 yıla yakın bir süre çalışarak kazanmıştır. Bu dönemde akademik olarak da uzmanlaşmak için Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır.

Sonrasında Gürallar Grup, İpekyol gibi şirketlerde İnsan Kaynakları Üst Düzey Yöneticiliği ve İcra Kurulu Üyeliği yapmıştır. Kurumsal olarak son işi de kuruşunda görev aldığı ve 6 yıl boyunca İnsan Kaynakları Üst Düzey Yöneticiliğini yaptığı Darty’dir. Aynı zamanda Darty’de ‘Executive Comity Üyesi’ olarak da çeşitli projelerde sorumluluk almıştır.

Süreç yönetimi, bütçe yönetimi, proje yönetimi, performans sitemi kurulumu ve yönetimi, ücret yönetimi, çatışma yönetimi, re-organizasyon, problem çözme ve eğitim ihtiyacı analizi ve eğitim planlanması gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Ülkenin insan kaynağına destek olmak isteyen Selda Bağlan; birçok üniversitede, gençlerin potansiyellerini özgeçmişlerine doğru yansıtmalarını sağlamak için seminerler vermiştir.

Kariyerine, FranklinCovey Türkiye’nin Genel Müdürü olarak devam eden Selda Bağlan, aynı zamanda Execution Uygulama Liderliği, Danışmanlık, Yönetici Koçluğu ve Fasilitatörlük de yapmaktadır.

Deneyim (bazı temel pozisyonlar)

  • FranklinCovey, Türkiye, Genel Müdür, Danışman, Koç, Execution Uygulama Lideri (2015-…)
  • Freelance Danışman ve Profesyonel Koçluk (2012-2014)
  • Darty Türkiye, İnsan Kaynakları Direktörü ve Executive Commity Üyesi (2006-2012)
  • İpekyol, İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi (2005-2006)
  • Zorlu Holding, İnsan Kaynakları Yöneticisi ( 2000-2005)

Hizmet Verdiği Sektörler ve Firmalar

Daha önce danışmanlık, eğitim verdiği veya koçluk yaptığı firmalar arasında; Shaya Group, Philip Morris, Doğuş Grubu, Denizbank, KPMG, Kahve Dünyası, Polo Garage, BASF, Defacto, Pana Film, Penti, Intertek, Girişim Factoring gibi firmalar vardır.

Selda BAĞLAN; Evli ve bir çocuk annesidir.