Kendini Yönet

Liderler kişisel liderliklerinde başarılı olduklarında, iş sonuçlarını iyileştirir ve organizasyonlarının kültürünü dönüştürürler.

Liderlerinizin Kendilerini Etkili Bir Şekilde Yönetmesine Yardımcı Olun

Her başarılı ekip lideri, işe kendilerini etkin bir şekilde yöneterek başlar. Kişisel liderlik, bireyin kendi güçlü yanlarını ve motivasyonlarını anlama ve enerjisini en önemli hedeflere uygulama yeteneğidir. Yetenekli liderler kendilerinden en iyi sonucu nasıl alacaklarını bilirler ve ekipleri ve meslektaşları için olumlu bir örnek oluştururlar.

Kişisel liderlik, kişisel farkındalıkla başlar. Bu anlayışa dayanarak, liderler ulaşılabilir, anlamlı hedefler tanımlar, bu hedeflere doğru ilerlemek için hesap verebilirlik arar ve zorlukları ve çatışmaları dayanıklılıkla ele alır. Ayrıca, tükenmişlik riski olmadan ekiplerini sürekli olarak destekleyebilmek için zamanlarına ve enerjilerine uygun sınırlar koyarlar.

Organizasyonunuzdaki her bir liderin benzersiz liderlik güçleri ve gelişim alanları vardır. FranklinCovey’in araştırma destekli içeriği, uzman danışmanları ve yenilikçi teknolojisi, liderlerinizi güçlü kişisel liderlik stratejileri oluşturmak ve uygulamak için ihtiyaç duydukları kaynaklar ve içgörülerle donatacaktır.

Temel Kişisel Liderlik Becerileri

Güçlü bir lider, kendisini derinden anlar, zorlukları büyüme fırsatları olarak görür ve en yüksek performans seviyelerine ulaşmak için zamanını ve enerjisini nasıl yöneteceğini bilir.

Öz Farkındalık

Kendi güçlü ve zayıf yanlarını ve başkaları üzerindeki etkilerini bilir

Gelişim Paradigması

Aksiliklerden, zorluklardan ve yapıcı geri bildirimlerden beslenerek gelişir

Zaman Yönetimi

Zamanını, enerjisini ve kaynaklarını en önemli görevlere harcar.

Enerji Yönetimi

Sürdürülebilir performans için fiziksel ve zihinsel sağlığa öncelik verir

Ücretsiz Rehber

Liderliğe Zihinsel Geçişi Yapın

İlk seviye liderlerinizin bireysel katkıda bulunanlardan ekip liderliğine geçişlerinde başarılı olmasına yardımcı olun.

Ücretsiz Webcast

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı®

7 Alışkanlığın kasıtlı öz farkındalık, sorumlu karar verme ve iş birliği yoluyla kendi kendine liderlik stratejilerini…

Başarı Hikayeleri

Client Spotlight: Global Food Production

Çalışan Yetkilendirmesi Yoluyla Büyümeyi Artırma

Küresel bir gıda üretim şirketi, birden fazla pazarda büyümeyi desteklemek için çalışanların yetkilendirilmesine odaklanıyor. FranklinCovey’in Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı® eğitimi yardımıyla, çalışanlar kendilerini sürekli olarak geliştiriyor ve şirket, hedeflenen büyüme hedefine ulaşma yolunda ilerliyor.

Mississippi Power

Liderlik ve Etkililik Kültürü İnşa Etmek

Mississippi Power’ın toptan değişime hazırlanması gerekiyordu. Sektörlerindeki kuralsızlaştırma, müşterilerine hizmet etme biçimlerinde ciddi değişikliklere neden oluyordu. Kuruluş genelinde bir liderlik ve etkililik kültürü oluşturmak için Etkili İnsanların 7 Alışkanlığını® nasıl entegre ettiklerini izleyin.

X-FAB

Başarılı Olmak İçin Kişisel, Ekip ve Kurumsal Liderliği Donatmak

Analog/karışık sinyal yarı iletken uygulamaları için dünyanın önde gelen dökümhane grubu olan X-FAB’ın ortak bir dil oluşturma ihtiyacı ve ekip yaratma sorunu vardı. Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı®’nı daha iyi kişisel verimlilik oluşturmak ve sonuca odaklanmak için nasıl kullandıklarını izleyin.

Birchwood Automotive Group

Planlama ve Yürütme Arasındaki Boşluğu Kapatmak

Birchwood Automotive Group, iletişim kurmak ve iş yapmak için ortak bir dil ve metodoloji oluşturmak üzere Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı®’nı kullanıyor. 7 Alışkanlık, kültürlerini dönüştürdü ve bu da karlılığın artmasına yol açtı.

Yolculuğun Gücü

Kalıcı davranış değişiklikleri, insanların kim olduğu ve dünyayı nasıl gördüklerinden başlayarak içten dışa doğru gerçekleşir. Bu da başkalarıyla nasıl etkileşim kurduklarını ve onlara nasıl liderlik ettiklerini etkiler. Sizler için hazırladığımız Gelişim Yolcuklarımız ekiplerinizdeki kişilerin hem paradigmalarını hem de davranışlarını değiştirmelerine yardımcı olmak için özel içeriklerimizi, uzman danışmanlarımızı ve güçlü teknolojimizi bir araya getiriyor.

Sizler için hazırladığımız örnek bir Gelişim Yolculuğunu aşağıda bulabilirsiniz.

 

Karakter ve Bütünlük Geliştirmek

 • 01 InSights

  Etkililiğin Kökleri

  Etkililik, karakter ve ilkelerden kaynaklanır ve içten dışa doğru bir büyüme ve gelişme sürecidir.

  Süre: 15 dakika

 • 02 Live-Online

  Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı ® : İmza Sürümü 4.0

  Sürdürülebilir ve kalıcı başarıya giden yol, bireylerin kendilerini etkili bir şekilde yönetebildikleri, başkalarını etkileyebildikleri, onlarla iş birliği yapabildikleri ve yeteneklerini sürekli geliştirip yenileyebildikleri zaman mümkündür.

  Süre: 2-3 gün

 • 03 Excelerators

  Kendine Güven

  Güveni artırarak kişisel etkinliğinizi ve verimliliğinizi geliştirin. Düşük güvenin maliyetlerinden nasıl kaçınacağınızı, kendinize güven inşa etmeyi, gerektiğinde başkalarıyla güveni yeniden kazanmayı ve kişisel bütünlük içinde hareket etmeyi keşfedin.

  Süre: 30-60 dakika

 • 04 Jhana

  Güven Nasıl Kazanılır?

  Güvenin “kazanılması” gerektiğine dair eski bir söz vardır. Bu makale, bunun nasıl yapılacağına dair ipuçlarını içerir.

  Süre: 5 dakika

 • 05 InSights

  Günlük Özel Zafer

  İş ve yaşamda elinizden gelenin en iyisini yapmak için bir denge olmalıdır.

  Süre: 15 dakika

Güçlü kişisel liderlik becerileri edinmelerini sağlayarak liderlerinizi güçlendirin.

Bizimle iletişime geçin

Kişisel Bilgiler
Onay

Request a Demo