Bilinçdışı Ön Yargılar: Potansiyeli Açığa Çıkarmak İçin Ön Yargıyı Öğrenmek™

Bilinçdışı ön yargıyı ele almak, çalışanlarınızın başarılı olmasını sağlar.

Çalışanlarınız her gün, pragmatikten stratejik kararlara kadar değişen kararlar alırken sayısız bilgiyle karşı karşıya kalır. Liderleriniz ve ekip üyeleriniz, gittikçe daha fazla bilgiyle karşılaştıkça ve farklı bakış açılarını göz önünde bulundurarak hızlı hareket etmek zorunda kaldıkça, bilinçdışı ön yargı adı verilen ön yargılı düşünceye güvenmeye hazırdır.

Bilinçdışı ön yargılar, beynimizin performansı engelleyebilecek ve zayıf karar vermeye yol açabilecek aşırı yüklemeyi telafi etmek adına oluşturduğu ön yargılardır. Liderlerinizin ve ekip üyelerinizin ön yargıları ele almalarına yardımcı olmak, onların başarılı olmalarını sağlayarak tüm kuruluşunuzun performansını artırır.

Bilinçdışı Ön Yargı Eğitim Tanıtımı

Bilinçdışı ön yargıyla savaşmayı öğrenin

HEDEFLER

Bilinçdışı ön yargı, insan olmanın, beynin çalışma şeklinin doğal bir parçasıdır. Karar verme, başkalarıyla ilişki kurma ve çeşitli durum ve koşullara verdiğimiz tepkileri etkileyerek genellikle potansiyelimizi sınırlar. Performans için birbirimizi insan olarak nasıl gördüğümüz ve nasıl davrandığımızdan daha temel bir şey yoktur.

01: BİLİNÇDIŞI ÖNYARGIYI FARKET

Bilinçdışı ön yargılarımızın davranışlar, kararlar ve performans üzerindeki etkisinin farkına varın. İlk adım veya çözüm, farkında bile olmayabileceğimiz düşüncelerin bilinçdışı bir ön yargı olduğunu kabul etmektir. Belirlemeyle başlayarak, bilinçdışı ön yargılarımızı daha kolay yıkmaya başlayabilir ve zihnimizde yeni etkileşimler oluşturmaya başlayabiliriz.

02: BAĞ KUR

Bilinçdışı ön yargıyı ortaya çıkarmak ve keşfetmek için kişisel etkileşimlerde empati ve merakı artırın. Bu bağlar sayesinde, bilinçdışı bir ön yargının bize ve çevremizdekilere nasıl zarar verebileceğini öğrenir ve bu düşüncelerin yerini empati ve ilgiye bırakmaya yardımcı oluruz.

03: CESUR OL

Bilinçdışı ön yargılarla cesaretle yüzleşmenin yollarını keşfedin ve herkesin saygı duyduğu, dahil olduğu ve değer verdiği bir alan yaratın. Kendi bilinçdışı ön yargımızı yıktıkça, daha fazla insanın rahatça var olmasına izin veren hem fiziksel hem de duygusal alanlar yaratırız. Organizasyonlar olarak en iyi insanları, bakış açılarını ve fikirleri bulmak için bu alanları geliştirmemiz çok önemlidir.

SONUÇ

Bilinçdışı Ön yargı: Potansiyeli Açığa Çıkarmak İçin Ön Yargıyı Öğrenmek, günlük yaşamımızdaki bilinçdışı ön yargıyı belirlemeye ve ele almaya yönelik ilkeye dayalı ve pratik bir yaklaşım sunar.

Bunu, basitçe farkındalık yaratmanın ötesine geçerek, katılımcıların eylem halindeki bilinçdışı ön yargıyı fark etmelerine ve bunun potansiyel olarak zararlı etkilerine karşı koymalarına olanak tanıyan pratik beceriler geliştirmelerine yardımcı olarak yapar.

Bu çözüm, aşağıdakileri yapması gereken organizasyonlara yardımcı olacaktır:

  • Kapsayıcı bir iş yeri yaratan ve bilinçdışı ön yargının karar verme üzerindeki etkisini ele alan liderler geliştirin.
  • Herkesin saygı duyulduğunu, dahil edildiğini ve değer verildiğini hissettiği bir kültür oluşturun.
  • Yeni edinilen gruplar veya mevcut işlevsel gruplar arasındaki işbirliğini geliştirin.
  • Sonuçları olumlu yönde etkileyen kapsayıcı bir kültür geliştirin.
  • Çeşitlilik eğitimine uyum temelli bir yaklaşımdan daha pratik, eylem odaklı bir yaklaşıma geçin.
  • İnsanların birbirlerini nasıl gördükleri ve nasıl davrandıkları konusunda beklenen ve gerçek davranışlar arasındaki boşluğu kapatın.

 

Ücretsiz Rehber

Ekibinizi Daha İyi Yönetmek için Ön Yargılarınızı Yönetin

Bir lider olarak kişisel ön yargılarınızı belirlemeye yönelik teknikleri ve bunları yönetmek için neler yapmanız gerektiğini öğrenin…

Etkinlik İçin Kaydolun

“Bilinçdışı Ön Yargılar: Potansiyeli Açığa Çıkarmak İçin Ön Yargıyı Öğrenmek™” Webcast

60 dakikalik webcastimiz karar vericilerin organizasyonunuzdaki ön yargıları belirlemeye ve ele almaya yönelik bir yaklaşımı anlamalarına yardımcı olur…

FranklinCovey İçeriklerini Size Nasıl Sunuyoruz?

Bu eğitim, FranklinCovey All Access Pass®‘a dahildir. Bu platform, organizasyonunuzda ihtiyaç duyduğunuz içeriklere her zaman ve her yerde sınırsız erişiminizi sağlar.

Online

Her yerden çevrimiçi erişilebilir dinamik eğitim ve gelişim fırsatı

Yüz Yüze / Sınıf İçi

Yüz yüze sunulan uzman eğitimi ve gelişim

On Demand

Her yerde, her zaman çalışanlarınızın kullanımına açık içerik

Başarı Hikayeleri

UnitedHealth Grubu

Küresel Çeşitlilikteki Bir Organizasyonda Yeni Yetenekleri Geliştirin

UnitedHealth Group’un Yükselen Liderler Programı’nın sahibi olan Walter Baumann, FranklinCovey’nin All Access Pass®’ini kullanarak bireysel katılımcıların ve ilk seviye yöneticilerin küresel ölçekte gelişimini artırmaya yönelik deneyimlerini paylaşıyor. Liderlik becerilerini geliştirmek, kültürel farklılıklarla başa çıkmak ve Yükselen Liderler Programı’nın daha yüksek memnuniyetini sağlamak için nasıl çözümlerden yararlandığına göz atın.

PepsiCo Yiyecek

Organizasyon Çapında Empatik Liderler Oluşturmak

PepsiCo Foods North America, içeriği zaman içinde gelişen tutarlı bir liderlik eğitimi istiyordu. FranklinCovey’in All Access Pass®’inden içerik derleyerek, kuruluşlarının her seviyesinde empatik liderler oluşturmak için CORE Liderlik programını başlattılar.

Size özel çözümler sunabilmemiz için bizimle iletişime geçin!

Kişisel Bilgiler
Onay

Request a Demo