Liderlerin 4 Temel Rolü®

Liderlik rollerini anlamak için bir model.

Dünya benzeri görülmemiş bir hızla değişiyor.

Liderler her gün sayısız kararlar alıyor ve daha önce hiç karşılaşmadıkları sorunlarla karşılaşıyorlar. Dün işe yarayan şey bir gecede değişebilir. Hız acımasız ve riskler yüksek, ancak bir ekibi sürekli olarak olağanüstü sonuçlar elde etmeye yönlendirebilenler için ödüller harika.

Peki liderler, bu kadar çok şey bu kadar hızlı değişirken nasıl çağın ötesinde kalarak kendilerini ve ekiplerini farklılaştırabilir?

Liderlerin 4 Temel Rolü® ile tanışın!

En çalkantılı zamanlarda bile, başarıyı büyük ölçüde öngören dört liderlik rolü vardır. Bu liderlik rollerini gerekli olarak adlandırıyoruz çünkü liderler bilinçli olarak kendilerini ve ekiplerini bu rollerle uyumlu hale getirdikçe, etkili liderliğin temellerini atıyorlar.

Liderlerin 4 Temel Rolü’ne Genel Bakış

1

Güven Yay

Güven, bir liderin kendi karakteri ve yetkinliğiyle; liderlerin bilinçli olarak bir güven kültürü oluşturmasına olanak tanıyan kredibiliteyle başlar.

2

Vizyon Yarat

Etkili liderler, ortak bir vizyon ve strateji yaratır ve bunu o kadar güçlü bir şekilde iletir ki, diğerleri de yolculukta onlara katılır.

3

Stratejiyi Uygula

Liderler sadece büyük düşünmekle kalmamalı, aynı zamanda vizyon ve stratejilerini başkalarıyla birlikte ve başkaları aracılığıyla tamamlamaya kadar uygulamalıdır.

4

Koçluk Yap

Etkili liderler, diğerlerinin liderlik potansiyelini geliştirir ve tutarlı geri bildirim ve koçluk yoluyla performansı artırır.

Eğitim Detayları

Zorluk

Orta ila üst düzey liderlik rollerine terfi ettirilen liderler, genellikle bir sonraki sonuçlara ulaşmakta zorlanırlar. Bireysel olarak çalıştıklarında katkı sağlayan alışkanlıklar ya da çalışma stilleri, liderlik rollerinde işe yaramayabilir. Liderlik başarısının temelini oluşturan basit, pratik bir sisteme ihtiyaçları var.

Deneyimli orta ve üst düzey liderler, ekipleriyle birlikte gerçek işler yapmalarına ve fikirlerini uygulamalarına olanak tanıyan uygulamalı çalışma oturumlarına ihtiyaç duyarlar ve programlarına uyması için birden fazla öğrenme yöntemine ihtiyaçları vardır.

Araştırma ve Çözüm

FranklinCovey olarak 2 yıldan fazla süre harcayarak organizasyonların bugün ve gelecekte liderlerinden neler beklediklerini araştırdık ve aşağıdaki maddeleri gerçekleştirebilecek liderlere ihtiyaç duyduklarını keşfettik;

  • BÜYÜK düşünen ve hızla uyum sağlayan.
  • Stratejiyi anlamlı çalışmaya çeviren.
  • İnsanları daha yüksek performansa yönlendiren.

Liderlerin 4 Temel Rolü, liderlik rolleri geliştirmeye odaklanan ve bu becerilerde tutarlı bir şekilde ustalaşabilen liderler geliştirir.

Ürün İçeriği

  • 360 ya da Öz-Değerlendirme
  • Katılımcı Kiti
  • Uygulama Planı
  • On Demand Modülleri

Ücretsiz Rehber

Değişime Uyum Sağlayın: 5 Kendi Kendine Koçluk Sorusu

Liderlerinizin değişime yönelik mevcut yaklaşımlarını belirlemelerine ve verimli bir bakış açısı benimsemelerine yardımcı olur…

Etkinlik İçin Kayıt Olun

Yüksek Performanslı Webcast İçin Ekipleri Etkileyin

Liderliğin 4 Temel Rolünün kuruluşunuzun liderlik potansiyeli geliştirmesine ve performansı…

FranklinCovey İçeriklerini Size Nasıl Sunuyoruz?

Bu eğitim, FranklinCovey All Access Pass®‘a dahildir. Bu platform, organizasyonunuzda ihtiyaç duyduğunuz içeriklere, her zaman ve her yerde sınırsız erişiminizi sağlar.

Online

Her yerden çevrimiçi erişilebilir dinamik eğitim ve gelişim fırsatı

Yüz Yüze / Sınıf İçi

Yüz yüze sunulan uzman eğitimi ve gelişim

On Demand

Her yerde, her zaman çalışanlarınızın kullanımına açık içerik

Başarı Hikayeleri

PepsiCo Yiyecek

Organizasyon Çapında Empatik Liderler Oluşturmakon

PepsiCo Foods North America, içeriği zaman içinde gelişen tutarlı bir liderlik eğitimi istiyordu. FranklinCovey’in All Access Pass®’inden içerik derleyerek, kuruluşlarının her seviyesinde empatik liderler oluşturmak için CORE Liderlik programını başlattılar.

Vibe Grup

Geniş Ölçekte Öğrenme ve Gelişim

Vibe Group, hızla büyüyen bir BT personel danışmanlığı şirketidir. 2011’de iki kurucuyla başlayarak, hızla büyüdüler ve bugün 300’den fazla dahili ve 1.000 harici çalışana ulaştılar. Bu hızlı büyümeyi desteklemek için öğrenme ve gelişim programlarını ölçeklendirmek üzere FranklinCovey ile nasıl ortaklık kurduklarını izleyin.

SM Enerji

Yetenekleri Tutmak İçin Kişisel Liderlik Kültürü İnşa Etmek

SM Energy, kişisel liderlik kültürü oluşturarak bağlılığı artırmaya ve yetenekleri elde tutmaya odaklanmaktadır. FranklinCovey’nin All Access Pass® desteğiyle liderler yeni bir dil konuşmakta, işbirliğine dayalı ilişkiler kurmakta ve hedefleri daha etkili bir şekilde nasıl gerçekleştireceklerini tartışmaktadır.

Global Kadro & İş Alım

Küresel Büyüme için Kültür Oluşturma

Küresel bir personel alma şirketi, kültürlerini geliştirmek için bir sistem oluşturmaya odaklanmıştır. FranklinCovey’in Liderlerin 4 Temel Rolü™’nün yardımıyla dünyanın dört bir yanından çalışanlar ortak bir dil öğreniyor, ortak noktalar buluyor ve birbirlerini tanıyıp anlıyorlar.

Size özel çözümler sunabilmemiz için bizimle iletişime geçin!

Kişisel Bilgiler
Onay

Request a Demo