Kapsayıcılığı Teşvik Edin

Liderlerinizin farklı deneyimleri ve bakış açılarını destekleyen kurumsal bir kültür oluşturmasına yardımcı olun.

Kapsayıcı Liderlik ile Organizasyonunuzu Dönüştürün

Her çalışanın memnuniyetle karşılandığı ve profesyonel olarak geliştiği bir organizasyon kültürü geliştirmek, kapsayıcı liderlikle başlar. Kapsayıcı liderler, kendi önyargılarını ele almak, başkalarındaki önyargıları tespit etmek, yeni bakış açıları aramak ve meslektaşları için merak ve empati modellemek için çalışırlar.

Gerçek kapsayıcılık, bir çeşitlilik kotasını karşılamanın veya çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık programları oluşturmak için gündelik destek sağlamanın ötesine geçer. Liderler, en iyi performans gösteren çalışanları cezbeden ve elinde tutan gelişen bir iş yeri yaratmak için, farklı deneyimler ve bakış açıları getiren insanları birbirine bağlamalıdır. Zamanı geldiğinde alçakgönüllülükle hatalarını ve ön yargılarını sahiplenerek, zaman içinde artan kapsayıcılık taahhüdünde bulunmalıdırlar.

Kapsayıcılık söz konusu olduğunda, geçmiş deneyimlerinden bağımsız olarak her liderin geliştirmesi gereken alanları vardır. FranklinCovey’in ilkelere dayalı içeriği, uzman danışmanları ve yenilikçi teknolojisi, liderlerinizi kapsayıcılığı kişisel olarak modellemek ve kapsayıcı bir kültür yaratmak için ihtiyaç duydukları paradigmayla donatacaktır.

Liderler İçin Temel Kapsayıcılık Becerileri

Kapsayıcı bir çalışma ortamı yaratmak, ön yargıları kabul etmeyi ve bunlarla yüzleşmeyi, farklı bakış açıları aramayı ve herkesin kendini ait hissettiği güvenli alanlar yaratmayı gerektirir.

Ön Yargıyı Belirleme

Düşüncelerin ve durumların ön yargılardan ne zaman etkilendiğini fark eder

Ön Yargıyı Azaltma

İşe alma, yetki verme, geri bildirim ve diğer liderlik görevleriyle ilgili adil uygulamaları sürdürür

Farklı Kültürler ve Alt Yapılarla Çalışmak

Ekip kültürünü ve dinamiklerini, ekipteki herkesin geçmişine ve tercihlerine uyacak şekilde ayarlar

Aidiyet Geliştirmek

Ekipteki herkes için kapsayıcı ve kabul edici bir ortama katkıda bulunur

Ücretsiz Rehber

Organizasyonunuzun Daha Kapsayıcı Olmasına Yardımcı Olmanın 6 Yolu

Ön yargıya karşı koymayı ve kuruluşunuzda sıcak ve adil bir kültür oluşturmayı öğrenin.

Ücretsiz Webcast

Potansiyeli Açığa Çıkarmak İçin Ön Yargıyı Anlamak

Ön yargının çalışan kararları ve performansı üzerindeki etkisini keşfedin ve iş yerinde önyargıyı nasıl belirleyeceğinizi ve ele alacağınızı öğrenin.

Başarı Hikayeleri

UnitedHealth Group

Küresel Çeşitliliğe Sahip Bir Organizasyonda Yükselen Liderler Geliştirin

UnitedHealth Group, Gelişen Liderler Programının sahibi Walter Baumann, bireysel katkıda bulunanların ve birinci düzey yöneticilerin küresel ölçekte gelişimini artırmak için FranklinCovey’in All Access Pass®’ini kullanma deneyimini paylaşıyor. Liderlik becerilerini geliştirmek, kültürel farklılıkları yönetmek ve daha yüksek memnuniyet elde etmek için çözümleri nasıl kullandığını izleyin.

PepsiCo Food

Organizasyon Çapında Empatik Liderler Oluşturmak

PepsiCo Foods North America, içeriği zaman içinde gelişen tutarlı bir liderlik eğitimi istiyordu. FranklinCovey’in All Access Pass®’inden içerik derleyerek, kuruluşlarının her seviyesinde empatik liderler oluşturmak için CORE Liderlik programını başlattılar.

Müşteri İncelemesi: Küresel Personel Alımı

Küresel Büyüme için Kültür Oluşturma

Küresel bir personel alma şirketi, kültürlerini geliştirmek için bir sistem oluşturmaya odaklanmıştır. FranklinCovey’in Liderlerin 4 Temel Rolü™’nün yardımıyla dünyanın dört bir yanından çalışanlar ortak bir dil öğreniyor, ortak noktalar buluyor ve birbirlerini tanıyıp anlıyorlar.

Yolculuğun Gücü

Kalıcı davranış değişiklikleri, insanların kim olduğu ve dünyayı nasıl gördüklerinden başlayarak içten dışa doğru gerçekleşir. Bu da başkalarıyla nasıl etkileşim kurduklarını ve onlara nasıl liderlik ettiklerini etkiler. Sizler için hazırladığımız Gelişim Yolcuklarımız ekiplerinizdeki kişilerin hem paradigmalarını hem de davranışlarını değiştirmelerine yardımcı olmak için özel içeriklerimizi, uzman danışmanlarımızı ve güçlü teknolojimizi bir araya getiriyor.

Sizler için hazırladığımız örnek bir Gelişim Yolculuğunu aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Başkalarını Empati ile Anlamak

 • 01 InSights

  Gizli Hikaye

  Başkalarının düşüncelerini görebilseydiniz ve gizli hikayelerini anlayabilseydiniz, insanlara ne kadar farklı davranırdınız?

  Süre: 15 dakika

 • 02 Live-Online

  Bilinçdışı Önyargı: Potansiyeli Açığa Çıkarmak için Önyargıyı Anlamak™

  Bilinçdışı önyargılar, beynimizin performansı engelleyebilecek ve zayıf karar vermeye yol açabilecek aşırı yüklemeyi önlemek ve kontrol etmek için ürettiği yargılardır. Liderlerinizin ve ekip üyelerinizin önyargıları ele almalarına yardımcı olmak, onların başarılı olmalarını sağlayarak tüm organizasyonunuzun performansını artırır.

  Süre: 1 gün

 • 03 Jhana

  Düşünce Çeşitliliğini Kucaklamanın Nedenleri ve Dokuz Yolu

  Bağlantıları geliştirmek, başkalarıyla bağlantı kurmak ve onların bakış açılarını anlamakla ilgilidir. Bu, kendi bakış açılarınızı keşfetmenize ve hatta değiştirmenize yardımcı olur.

  Süre: 10 dakika

 • 04 Excelerators

  5. Alışkanlık: Önce Anlamaya, Sonra Anlaşılmaya Çalışın®

  İletişim hayattaki en önemli beceridir. Okumayı, yazmayı ve konuşmayı öğrenmek için yıllarınızı harcarsınız. Peki ya dinlemek? Dinlemenizi sağlayan hangi eğitimi aldınız? Sizce başka birini gerçekten, derinlemesine anlıyor musunuz?

  Süre: 30-60 dakika

 • 05 10-Dakikalık Eylem

  Başkalarını Nasıl Dinlediğinizle İlgili Geri Bildirim İsteyin

  Anlamak niyetiyle dinlemek yerine, bazen yanıt verme niyetiyle dinleriz. Aşağıda yanıt vermek yerine anlamaya çalışmak için dinlemenize yardımcı olacak önerileri bulacaksınız.

  Süre: 10 dakika

Liderlerinizin kapsayıcılık konusunda çıtayı yüksek tutmasına yardımcı olun.

Bizimle İletişime Geçin

Kişisel Bilgiler
Onay

Request a Demo