Stratejik Liderlik

Stratejiyi anlamlı işe çevirerek sonuçlara yön veren liderler geliştirin.

Stratejik İş Liderliği Yoluyla Tutarlı Sonuçlar Elde Edin

Güçlü, tekrarlanabilir iş sonuçları sunan yüksek performanslı kuruluşların ortak bir noktası vardır: köklü bir stratejik liderlik kültürü. Stratejik liderler, yalnızca acil hedeflere ulaşmaya veya kısa vadeli fırsatlardan yararlanmaya odaklanmazlar. Ayrıca ekiplerinin günlük çalışmalarını, tutarlı büyüme ve kalıcı etki sağlayan uzun vadeli bir şirket vizyonuyla ilişkilendirirler.

Stratejik iş liderliği, benzersiz bir dizi beceri gerektirir. Liderleriniz, üst düzey stratejik hedefleri öncelikli, ölçülebilir, ekibe özel hedeflere çevirme konusunda usta olmalıdır. Bu hedeflerin neden önemli olduğunu ve çalışmalarının şirketin başarısına nasıl katkıda bulunduğunu etkili bir şekilde anlatarak çalışanlarını görev açısından kritik hedefler etrafında bir araya getirmelidirler. Ve en önemli şeylere yatırım yapmaya devam edebilmeleri için ekiplerinin stratejik odaktaki değişiklikleri tahmin etmesine ve bunlara yanıt vermesine yardımcı olmalıdırlar.

Liderlerinizin stratejik becerilerini geliştirdiğinizde, işletmenizin en önemli hedeflerine tekrar tekrar ulaşmasına yardımcı olabilirler. FranklinCovey’in ilke tabanlı içeriği ve kanıtlanmış yürütme sistemi, liderlerinizi stratejik hedefler belirleme, ekiplerini hizalama ve performansı önemli ölçüde artırma konusunda güçlendirecektir.

Temel Stratejik Liderlik Becerileri

Tutarlı iş sonuçları sağlayan liderler, hedef belirlemeye stratejik bir bakış açısı getirir, insanları net bir vizyonun etrafında toplar ve ekiplerinin en öncelikli işlere odaklanmasına yardımcı olur.

Stratejik Düşünce

Net, ölçülebilir hedeflerle stratejik hedefler belirler

Vizyon Belirleme

Stratejik hedefleri ve neden önemli olduklarını net bir şekilde iletir

Stratejik odak

Rekabet eden öncelikler arasında en önemli hedefe odaklanır

Free Guide

Organizasyonunuzun Sonuçlarını Etkileyin: Ortalama Performans Gösteren Çalışanları Yüksek Performanslı Çalışanlara Dönüştürün

%60 oranında ortalama performans gösteren çalışanlarınızı, yüksek performans gösteren %20’ye nasıl taşıyacağınızı öğrenin…

Ücretsiz Webcast

Uygulamanın 4 Disiplini®: Olmazsa Olmaz Stratejilerinizi Uygulayın

En yüksek öncelikli işe odaklanarak ve davranış değişikliği sağlayarak uygulama açıklarınızı nasıl kapatacağınızı öğrenin…

Başarı Hikayeleri

PepsiCo Food

Organizasyon Çapında Empatik Liderler Oluşturmak

PepsiCo Foods North America, içeriği zaman içinde gelişen tutarlı bir liderlik eğitimi istiyordu. FranklinCovey’in All Access Pass®’inden içerik derleyerek, kuruluşlarının her seviyesinde empatik liderler oluşturmak için CORE Liderlik programını başlattılar.

Vibe Group

Geniş Ölçekte Öğrenme ve Gelişim

Vibe Group, hızla büyüyen bir BT personel danışmanlığı şirketidir. 2011’de iki kurucuyla başlayarak, hızla büyüdüler ve bugün 300’den fazla dahili ve 1.000 harici çalışana ulaştılar. Bu hızlı büyümeyi desteklemek için öğrenme ve gelişim programlarını ölçeklendirmek üzere FranklinCovey ile nasıl ortaklık kurduklarını izleyin.

SM Energy

Yeteneği Elde Tutmak İçin Bir Kişisel Liderlik Kültürü İnşa Etmek

SM Energy, bir kişisel liderlik kültürü yaratarak katılımı artırmaya ve yeteneği elde tutmaya odaklanmıştır. FranklinCovey’in All Access Pass®’inin yardımıyla liderler yeni bir dil konuşuyor, işbirlikçi ilişkiler kuruyor ve hedeflere nasıl daha etkili bir şekilde ulaşılacağını tartışıyorlar.

Müşteri İncelemesi: Global İşe Alım: Global Staffing & Recruiting

Küresel Büyüme için Kültür Oluşturma

Küresel bir personel alma şirketi, kültürlerini geliştirmek için bir sistem oluşturmaya odaklanmıştır. FranklinCovey’in Liderlerin 4 Temel Rolü™’nün yardımıyla dünyanın dört bir yanından çalışanlar ortak bir dil öğreniyor, ortak noktalar buluyor ve birbirlerini tanıyıp anlıyorlar.

Yolculuğun Gücü

Kalıcı davranış değişiklikleri, insanların kim olduğu ve dünyayı nasıl gördüklerinden başlayarak içten dışa doğru gerçekleşir. Bu da başkalarıyla nasıl etkileşim kurduklarını ve onlara nasıl liderlik ettiklerini etkiler. Sizler için hazırladığımız Gelişim Yolcuklarımız ekiplerinizdeki kişilerin hem paradigmalarını hem de davranışlarını değiştirmelerine yardımcı olmak için özel içeriklerimizi, uzman danışmanlarımızı ve güçlü teknolojimizi bir araya getiriyor.

Sizler için hazırladığımız örnek bir Gelişim Yolculuğunu aşağıda bulabilirsiniz.

 

Ekibiniz İçin Vizyon ve Strateji Geliştirme

 • 01 Excelerators

  Ortak Bir Vizyon ve Strateji Oluşturun ®

  Her büyük liderin vizyonunu, başkalarını vizyonlarına ulaşmalarına yardımcı olmaya teşvik edecek şekilde aktarması gerekir.

  Süre: 30-60 dakika

 • 02 Jhana

  Ekibinizin Bir Vizyona İhtiyaç Duymasının Beş Nedeni

  Büyük düşünmeye başlamak için pek çok iyi neden vardır.

  Süre: 10 dakika

 • 03 Video

  Yeni Bir Ekip İçin Hedef Belirleme

  Bir liderin şirketinde yeni kurulan bir ekiple yaşadığı deneyimi izleyin.

  Süre: 2 dakika

 • 04 Jhana

  Motive Etmenin 10 Yolu

  Bu makale, günümüzün ekiplerini yönlendiren derin motivasyon kaynaklarından bazılarına dokunmanıza yardımcı olacaktır.

  Süre: 10 dakika

Tüm liderlerinizin daha stratejik olmasına yardımcı olun.

Bizimle iletişime geçin.

Kişisel Bilgiler
Onay

Request a Demo