Değişimi Yönet

Özellikle organizasyonel değişim dönemlerinde harika bir kültür oluşturun ve genişletin.

Değişimi Kültürünüzün Sağlıklı Bir Parçası Haline Getirin

Değişim iş yerinde her zaman olur. Bazen değişimler proaktiftir; şirketiniz iş birliğini geliştirmek için departmanları yeniden düzenleyebilir veya sektör uzmanlığını genişletmek için yeni bir lider tutabilir. Diğer durumlarda, değişim, pazardaki beklenmedik değişimlere yanıt olarak gerçekleşir. Kesin olan bir şey var: Değişimde yol almak, ekibinizdeki herkesin başarılı olması için ihtiyaç duyduğu bir beceridir.

Değişimle karşı karşıya kaldıklarında, birçok kuruluş yalnızca sürece odaklanır. Süreç önemlidir, ancak günün sonunda değişimi gerçekleştiren sizin çalışanlarınızdır. Ne yazık ki, insanlar bazen takımınızın huzursuz, stresli veya motivasyonunu kaybetmiş hissetmesine yol açabilecek şekilde değişime tepki vermeye programlanmıştır.

Gelişen bir kültür oluşturmak ve sürdürmek için liderler, ekiplerinin değişimi yönlendirmesine yardımcı olmak için devreye girmelidir. Bu, insanların değişimin nasıl çalıştığını anlamalarına yardımcı olmayı içerir, böylece gerçekleştirildiği zaman sürece katılma becerisine sahip olurlar.

FranklinCovey’in ilkelere dayalı içeriği, uzman danışmanları ve yenilikçi teknolojisi, ekibinizi değişim yoluyla gelişmek için ihtiyaç duydukları kaynaklar ve iç görülerle donatır. İnsanların değişime nasıl tepki vereceğine, değişimi bir fırsat olarak nasıl konumlandıracağına ve bireyleri değişim süreçlerine nasıl dahil edeceğine dair sağlam bir anlayışla, şirketiniz güveni koruyabilir, mükemmelliği sürdürebilir ve yolun her adımında saygı gösterilmesini sağlayabilir.

Anahtar Değişim Becerileri

Kazanan bir kültürün ayırt edici özelliği, hızlı değişim dönemlerinde esnek ve dönüşüme hazır bir ekibe sahip olmaktır.

Değişime Liderlik Etmek

İnsanların değişimi duygusal çeviklik ve dayanıklılıkla yönlendirdiği bir ortam oluşturun

Uyarlanabilirlik

İnsanları ellerinden gelenin en iyisini yapmaları ve değişime uyum sağlamaları için güçlendiren etkililik alışkanlıkları aşılayın

Ücretsiz Rehber

Değişim Nasıl Aktarılır: Liderler İçin Bir Araç

Liderlerinizin, bir sonraki değişimi ekiplerine aktarırken etkili bir mesaj formüle etmelerine yardımcı olun.

Ücretsiz Webcast

Değişim: Belirsizliği Fırsata Dönüştürmek™

Değişime verilen tepkileri nasıl yöneteceğinizi, proaktif olarak buna nasıl hazırlanacağınızı ve ekibinizden daha etkili sonuçları nasıl elde edeceğinizi öğrenin.

Yolculuğun Gücü

Kalıcı davranış değişiklikleri içten dışa doğru gerçekleşir. İnsanların kim olduğu ve dünyayı nasıl gördükleri, başkalarıyla nasıl etkileşim kurduklarını ve onlara nasıl liderlik ettiklerini etkiler. Sizler için hazırladığımız Gelişim Yolcuklarımız ekiplerinizdeki kişilerin hem paradigmalarını hem de davranışlarını değiştirmelerine yardımcı olmak için özel içeriklerimizi, uzman danışmanlarımızı ve güçlü teknolojimizi bir araya getiriyor.

Sizler için hazırladığımız örnek bir Gelişim Yolculuğunu (Impact Journey) aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Değişimi Etkili Şekilde Yönetin

 • 01 Live-Online

  Değişim Döneminde Kendinizi Yönetin

  Değişim her yerde ve her zamankinden daha hızlı oluyor. Bu modül, değişimi anlamayı öğrenmenize ve hem işte hem de yaşamda değişimle daha etkin bir şekilde ilgilenmenize yardımcı olacaktır.

  Süre: 120 dakika

 • 02 10-Dakikalık Eylem

  Değişime Karşı Tipik Yanıtınızı Değerlendirin

  Değişimin kaçınılmaz olduğunu düşünüyor musunuz? Stresli? Heyecan verici? Geliştirebileceğiniz bir şey? Tutumlarınız, tepkileriniz ve davranışlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu üç bölümden oluşan değerlendirmeye katılın.

  Süre: 10 dakika

 • 03 Jhana

  Aynı Anda Çok Fazla Değişiklik Var

  Şirket değişimleri başa çıkabileceğinizden daha büyük ve daha hızlı üzerinize gelirken ne yapabilirsiniz? Düşündüğünüzden daha fazlası!

  Süre: 5 dakika

 • 04 Video

  Bir Değişimden Sonra İnovasyonu Ateşleyecek 3 Soru

  Her değişim, yeni bir olasılıklar manzarası yaratır. FranklinCovey danışmanı Marché Barney, bu fırsatları nasıl tespit edeceğinizi ve bunlardan nasıl yararlanacağınızı paylaşıyor.

  Süre: 3 dakika

 • 05 Excelerators

  1. Alışkanlık: Proaktif Olun ®

  Etrafınızdaki dünyadaki her şey sizi tepki vermeye itebilir. Ancak bir şeyi deneyimlemekle yanıt vermek arasında büyük bir güç anı vardır; bu, proaktif olarak nasıl yanıt vereceğinizi seçebileceğiniz bir an.

  Süre: 30-60 dakika

 • 06 InSights

  Büyük Taşlar

  Her şeyi hayatınıza sığdırmak zordur, ancak en önemli önceliklerinize (büyük taşlara) odaklandığınızda her şey çok daha kolay hale gelir.

  Süre: 10 dakika

Ekibinizin iş yerindeki değişimi etkili bir şekilde yönlendirmesine yardımcı olun.

Bizimle iletişime geçin.

Kişisel Bilgiler
Onay

Request a Demo