Kapsayıcılığı Teşvik Edin

Kapsayıcı bir kültür oluşturarak kuruluşunuzdaki her bireyin gücünün kilidini açın.

Kapsayıcılık Kültürü Yaratın

İşyerinde kapsayıcılık, kuruluşunuzun başarısı için çok önemlidir. Çeşitlilik barındıran bir yetenek havuzu, masaya çok sayıda farklı bakış açısı, fikir ve güçlü yön getirir. Ancak gerçek kapsayıcılık, herkesin kendisini ait hissettiği ve tüm katkıların teşvik edildiği ve memnuniyetle karşılandığı bir ortam gerektirir.

Kapsayıcılığı teşvik etmek için her insan, kendi potansiyellerini ve çevrelerindeki diğerlerinin potansiyellerini sınırlayabilen kendi bilinçdışı önyargılarını anlamalıdır. Kapsayıcılık, her bireyin görüldüğü, duyulduğu, anlaşıldığı ve takdir edildiği bir ortamda empati, alçakgönüllülük, uyum sağlama, adil ve saygılı muamele gerektirir.

Her kuruluş, bireysel ve kurumsal başarıyı destekleyen kapsayıcı davranışlar geliştirebilir. FranklinCovey’in ilkelere dayalı içeriği, uzman danışmanları ve yenilikçi teknolojisi, ekibinizi önyargıyı tanımak, aidiyet duygusunu geliştirmek ve gerçek kapsayıcılığı ortaya çıkarmak etmek için ihtiyaç duydukları kaynaklar ve içgörülerle donatacaktır.

Kapsayıcılığı Teşvik Edecek Temel Beceriler

Herkesin katkısının gerçekten önemli olduğu sıcak bir iş yeri geliştirmek, güçlü bir kurumsal kültürü korumanıza yardımcı olacaktır.

Ön Yargıyı Belirleme

Düşüncelerin ve durumların önyargıdan ne zaman etkilendiğini fark eder

Ön Yargıyı Azaltma

İşe alma, yetki verme, geri bildirim ve diğer liderlik görevleriyle ilgili adil uygulamaları sürdürür

Farklı Kültürlerle ve Altyapılarla Çalışmak

Ekip kültürünü ve dinamiklerini, ekipteki herkesin geçmişine ve tercihlerine uyacak şekilde ayarlar

Aidiyet Geliştirmek

Ekipteki herkes için kapsayıcı ve kabul edici bir ortama katkıda bulunur

Ücretsiz Rehber

Ekibinizi Daha İyi Yönetmek için Ön Yargılarınızı Yönetin

Bir lider olarak önyargılarınızı belirlemenize yardımcı olacak yeni stratejileri keşfetmek ve bunları yönetmek için neler yapabileceğinizi öğrenin.

Ücretsiz Webcast

Bilinçdışı Ön Yargılar: Potansiyeli Açığa Çıkarmak İçin Ön yargıyı Öğrenmek™

Herkesin saygı duyulduğu, dahil edildiği ve değer verildiği bir alan yaratmak için organizasyonununzun kullanabileceği yaygın ön yargı şekillerini keşfetmenize yardımcı olacak…

Başarı Hikayeleri

UnitedHealth Group

Küresel Çeşitliliğe Sahip Bir Organizasyonda Yükselen Liderler Geliştirin

UnitedHealth Group, Gelişen Liderler Programının sahibi Walter Baumann, bireysel katkıda bulunanların ve birinci düzey yöneticilerin küresel ölçekte gelişimini artırmak için FranklinCovey’in All Access Pass®’ini kullanma deneyimini paylaşıyor. Liderlik becerilerini geliştirmek, kültürel farklılıkları yönetmek ve daha yüksek memnuniyet elde etmek için çözümleri nasıl kullandığını izleyin.

PepsiCo Yiyecek

Organizasyon Çapında Empatik Liderler Oluşturmak

PepsiCo Foods North America desired a consistent leadership training with content that progressed over time. Curating content from FranklinCovey’s All Access Pass®, they launched their CORE Leadership program to build empathic leaders at all levels of their organization.

Yolculuğun Gücü

Kalıcı davranış değişiklikleri içten dışa doğru gerçekleşir. İnsanların kim olduğu ve dünyayı nasıl gördükleri, başkalarıyla nasıl etkileşim kurduklarını ve onlara nasıl liderlik ettiklerini etkiler. Sizler için hazırladığımız Gelişim Yolcuklarımız ekiplerinizdeki kişilerin hem paradigmalarını hem de davranışlarını değiştirmelerine yardımcı olmak için özel içeriklerimizi, uzman danışmanlarımızı ve güçlü teknolojimizi bir araya getiriyor.

Sizler için hazırladığımız örnek bir Gelişim Yolculuğunu aşağıda bulabilirsiniz.

 

Bilinçdışı Ön Yargıyı Anlama ve Ele Alma

 • 01 Live-Online

  Bilinçdışı Ön Yargılar: Potansiyeli Açığa Çıkarmak İçin Ön Yargıyı Öğrenmek™

  Bilinçdışı önyargılar, beynimizin performansı engelleyebilecek ve zayıf karar vermeye yol açabilecek aşırı yüklemeyi önlemek ve kontrol etmek için ürettiği yargılardır. Liderlerinizin ve ekip üyelerinizin ön yargıları ele almalarına yardımcı olmak, onların başarılı olmalarını sağlayarak tüm organizasyonunuzun performansını artırır..

  Süre: 1 gün

 • 02 Jhana

  Bilinçdışı Ön Yargı Hakkındaki 7 Yaygın Yanılgı

  Ön yargı herkeste vardır. Nerelerde ön yargıya yatkın olduğunuzu tespit ettikten sonra rotayı bu alanlara çevirmeyi ve düzeltmek için belirli taktikleri deneyebilirsiniz.

  Süre: 10 dakika

 • 03 Jhana

  İş Arkadaşlarınızı Daha İyi Dinlemek ve Empati Kurmak İçin 9 İpucu

  Geçmişteki önyargıları görmenin en güçlü yollarından biri, insanlar ve onların neyi önemsedikleri hakkında daha fazla şey öğrenmek için zaman ayırmaktır.

  Süre: 10 dakika

 • 04 10-Dakikalık Eylem

  Görüşleri Gözden Kaçırılan Birinin İyi Bir Fikrini Destekleyin

  İş yerimizde en iyi fikirlerin kazandığına inanmak istiyoruz. Ama gerçekten öyle mi oluyor?

  Süre: 10 dakika

 • 05 Excelerators

  İlişkide Güven

  Ekibinizle güven oluşturun ve iş sonuçlarını iyileştirin. Aynı anda çatışmaları nasıl çözeceğinizi, başkalarını nasıl güçlendireceğinizi, iş ilişkilerinizi nasıl geliştireceğinizi ve pazarlama hızınızı nasıl artıracağınızı öğrenin!

  Süre: 30-60 dakika

Organizasyonunuzun iş yerine katılımı önceliklendirmesine yardımcı olun.

Bizimle iletişime geçin.

Kişisel Bilgiler
Onay

Request a Demo