1. Disiplin: Olmazsa Olmaz Hedeflere Odaklan

Her zaman yürütme kapasitesinden daha fazla iyi fikir olacaktır.

Araştırmalarımız, çalışanların yalnızca yüzde 15’inin kuruluşlarının en önemli hedeflerini gerçekten bildiğini gösterdi – ya hiç hedefi yok ya da çok fazla hedefi var.

Daha fazlasını başarmak için daha azına odaklanın. Aynı anda bir düzine hedef üzerinde çalışmaya çalışmak yerine 1. Disiplin Olmazsa Olmaz Hedef® (WIG ® ) seçerek başlayın. Günlük işlerinizi sürdürmek için gerekli olan işleri göz ardı etmenizi önermiyoruz. Önemli ölçüde geliştirmek istediğiniz şeyler üzerinde çalışmak için odaklanmanızı daraltmanızı öneriyoruz.

Çoğu zeki, hırslı insan daha azını yapmak istemez. Özellikle de iyi fikirlere hayır demekse. Daha fazlasını yapmaya programlanmışlardır, ancak her zaman gerçekleştirme kapasitesinden daha fazla iyi fikir vardır.

Bir WIG seçtiğinizde, özel ilgi görmedikçe ulaşılamayacak en önemli hedefi belirlersiniz. Başka bir deyişle, normal iş akışınız bunu gerçekleştirmeyecektir.

Bir WIG tanımlamak için şu anda nerede olduğunuzu, nerede olmak istediğinizi ve ne zaman olmak istediğinizi tanımlayın. Başka bir deyişle, bir başlangıç ​​çizgisi, bir bitiş çizgisi ve bir son tarih tanımlarsınız. Psikolojik olarak tek bir başarı ölçüsüne sahip olmak önemlidir. Bu odaklanma disiplinidir ve kazanılabilir bir oyun yaratmanın ilk adımıdır.

Olmazsa Olmaz Hedef (WIG)

1. Disiplini uygulamak, odağınızı son derece önemli birkaç hedefe daraltmak anlamına gelir, böylece günlük işin girdabının ortasında onlara ulaşabilirsiniz.

Mükemmel bir şekilde 2 veya 3 hedefe ulaşma şansınız yüksektir, ancak aynı anda ne kadar çok hedefle uğraşırsanız, onlara ulaşma olasılığınız o kadar azalır.

Quote PNG

Olmazsa Olmaz olana odaklanmak daha fazlasını yapmak için bir lider olarak temel düzeninize karşı çıkmanızı ve bunun yerine ekibinizin daha fazlasını başarabilmesi için daha azına odaklanmasını gerektirir.

— Sean Covey, Uygulamanın 4 Disiplini kitabının ortak yazarı

Ücretsiz Rehber

Ekip Hedeflerinizi İyileştirmek ve Gerçekleştirmek için 4 Adım

Hedeflerinize odaklanmak ve netlik getirmek için bu kılavuzu kullanın.

Etkinlik İçin Kaydolun

Olmazsa Olmaz Stratejilerinizi Uygulayın

Dünyanın en çok satan kitabının baş yazarı Chris McChesney’in strateji uygulaması üzerine gerçekleştirdiği 60 dakikalık webcaste katılın.

01
1. Disiplin

Olmazsa Olmaz Hedefe Odaklan

02
2. Disiplin

Süreç Ölçütlerine Göre Hareket Et
Daha Fazla Bilgi Edinin

03
3. Disiplin

Cazip Bir Skor Tabelası Tut
Daha Fazla Bilgi Edinin

04
4. Disiplin

Hesap Verebilirlik Temposu Yakala
Daha Fazla Bilgi Edinin

Size özel çözümler sunabilmemiz için bizimle iletişime geçin!

Kişisel Bilgiler
Onay

Request a Demo