3. Disiplin: Zorlayıcı Bir Skor Tabelası Tut

İnsanlar ve ekipler skor tutarken farklı oynarlar.

Doğru türde skor tabelası, oyuncuları kazanmaya motive eder. İnsanlar skor tutarken farklı oynuyorlar. Bundan şüpheniz varsa, basketbol oynayan bir grup genci izleyin. Skor tutmanın başladığı dakikada oyunun nasıl değiştiğini görün.

İlerlemeyi gerçek zamanlı olarak göremedikçe, sonuç ve süreç ölçütlerin ekip için pek bir anlamı olmayacaktır. Bir perdeden bowling oynamak o kadar eğlenceli değil. 3. Disiplin, bağlılık disiplinidir. İnsanlar duygusal olarak bağlı olduklarında en iyi performansı gösterirler ve en yüksek bağlılık seviyesi, insanlar kazandıklarını veya kaybettiklerini bildiklerinde gelir.

En iyi skor tabelası oyuncular için ve genellikle oyuncular tarafından tasarlanır. Bir oyuncunun skor tabelası, koçların yapmayı sevdiği karmaşık skor tabelasından oldukça farklıdır.

Zorlayıcı Bir Skor Tabelası Tut

Skor tabelası sadece liderler için değildir. Skor tabelası tüm ekip içindir. Uygulamayı yönlendirmek için, nerede olmanız gerektiğini ve şu anda nerede olduğunuzu gösteren birkaç basit grafiğe sahip bir oyuncu skor tabelasına ihtiyacınız var.

Başarılı bir skor tabelası ile, ona bakan herkes, ekibin kazanıp kazanmadığını beş saniye veya daha kısa sürede belirleyebilir.

Quote PNG

Büyük ekipler kazanıp kazanmadıklarını her an bilirler. Bilmeliler, yoksa oyunu kazanmak için ne yapmaları gerektiğini bilmezler.

— — Chris McChesney, Uygulamanın 4 Disiplini kitabının ortak yazarı

Ücretsiz Rehber

Ekibinizin Hedeflere Bağlılığını Arttırmanın 8 Yolu

Ekibinizi nasıl eyleme geçireceğinizi ve doğru yönde hareket ettireceğinizi öğrenin.

Etkinlik için Kaydolun

Olmazsa Olmaz Stratejilerinizi Uygulayın

Dünyanın en çok satan kitabının baş yazarı Chris McChesney’in strateji uygulaması üzerine gerçekleştirdiği 60 dakikalık webcaste katılın.

01
1. Disiplin:

Olmazsa Olmaz Hedeflere Odaklan
Daha Fazla Bilgi Edinin

02
2. Disiplin:

Süreç Ölçütlerine Göre Hareket Et
Daha Fazla Bilgi Edinin

03
3. Disiplin:e 3:

Cazip Bir Skor Tabelası Tut

04

Hesap Verebilirlik Temposu Yakala
Dahaa Fazla Bilgi Edinin

Size özel çözümler sunabilmemiz için bizimle iletişime geçin!

Kişisel Bilgiler
Onay

Request a Demo